Ukrainian English German Italian Polish Spanish

Всі новини

Всі новини

23 травня в читальній залі бібліотеки Борщівського агротехнічного коледжу відбувся майстер – клас з вишиття. Студентки групи А-11 та К-11 підготували історичний екскурс про вишивку та передали присутнім неповторну поезію Ганни Костів – Гуски «Рушники». Вишита мамою сорочка у вірші «Два кольори» символізує любов і журбу, радість і смуток, бо на життєвих дорогах, як і в шитті, переплились особисте і вічне.
Запрошені місцеві майстрині Олеся Горбатюк та Оксана Овчиннікова, які творять колоритні роботи своїми руками, залюбки поділилися досвідом виконання різних технік вишивки: хрестиком, бісером, колодкою та верхоплутом, гладдю та мережкою.
Мистецтво вишивки передавалося із покоління в покоління. Таким чином, молодих дівчат вчили бути терпеливими та відчувати справжню красу. До свого весілля вони повинні були вишити власноруч весільний рушник, сорочку майбутньому чоловікові. Чим більше дівчина проводила часу з тканиною, голкою та кольоровими нитками, тим працьовитішою її вважали.
Вишивала дівчина вишиванку.
Вишивала дівчина, вишивала,
Чорну та червоную нитку клала.
Ой та чорна ниточка — то страждання,
А червона ниточка — то кохання.
Надзвичайно цікаво проходив майстер – клас. Вишивальниці передали студенткам інформацію та знання про унікальне ремесло, виплекане століттями та особливу любов до своєї роботи. Нехай молоде покоління примножує і збагачує надбане віками.

17 травня 2018 року за сприяння секретаря Посольства України в Республіці Білорусь Башняка І.С., делегація Борщівського агротехнічного коледжу: адміністрація та викладачі навчального закладу під керівництвом директора Козія Я.В. здійснили кількаденну поїздку в Білорусь. Відвідали місто Пінск, переймали досвід Пінского державного аграрного технологічного коледжу, Пінского державного аграрно-технічного коледжу ім. А.Е. Клещева та Філіалу Брестського державного технічного університету «Пінский індустріально-педагогічний коледж». Зустріч з керівництвом, колективом, огляд матеріальної бази навчальних закладів, знайомство з роботою коледжів та святковий концерт. Як підсумок, укладена угода про двосторонню співпрацю між Борщівським агротехнічним коледжем та навчальними закладами м. Пінск. Здійснили цікаву екскурсію по Брестському обласному центру інноваційної і технічної творчості. Делегація приємно вражена від перебування у навчальних закладах Республіки Білорусь.

15-16 травня в спорткомплексі Борщівського агротехнічного коледжу відбулися змагання з настільного тенісу та армспорту серед студентів навчального закладу. В тенісних баталіях перемогу св’яткував студент першого курсу групи А-11 Крупко Іван. Друге місце посів студент другого курсу групи Б-21 - Грегорощук Ігор,а третім призером став Арутюнян Артуш студент другого курсу групи К-21.

В напруженій боротьбі проходили змагання з армреслінгу на праву і ліву руки.

Переможцем на праву року став Миронюк Руслан, студент третього курсу групи Т-032. Друге місце виборов Бойків Владислав студент другого курсу групи Б-21. Третє місце посів костів Василь група Т-032. Серед шульгів перемогу здобув Бойків Владислав (група Б-21). Друге і третє місце відповідно зайняли Костів Василь (група Т-032) та Пристай Тарас студент першого курсу групи Аі-11.

Яскравістю квіткових барв, зеленим буянням трав, справжнім теплом, надіями на добрий урожай та на кращу долю приходить до українців травень. Він багатий на святкові та важливі дати: День матері, День сім’ї, Всесвітній день вишиванки. Цього року 17 травня став знаменним двома святами - великим релігійним та міжнародним. Дванадцять років поспіль українці відзначають Всесвітній день вишиванки. Незважаючи на свій відносно молодий вік, це свято набуло широкої популярності і стало традиційним, адже покликане зберегти народні традиції вишитого українського одягу.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» запропонували в 2006 році студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спочатку вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів вишу. Протягом наступних років масштаби святкування поширилися всією Україною. До свята долучилася і українська діаспора.

Завжди підтримують проведення Всеукраїнських заходів і педагогічний та студентський колективи Борщівського агротехнічного коледжу. От і цьогоріч в стінах навчального закладу було проведено флешмоб і фотосесію. Долучився коледж і до заходів міського та районного рівнів.

Page 1 of 139

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702

Погода

Хмарно

18°C

Борщів

Хмарно

Вологість: 75%

Вітер: 11.27 km/h