ВАЖКИЙ ТЯГАР ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО НЕБА

28 April 2016

З часу чорнобильської катастрофи минає 30 років, а присмак гіркоти у душах людей, які безпосередньо були причетні до тих трагічних подій, залишається й до сьогодні. Спогади ятрять душу, з болем у серці спливають у пам’яті тих людей, яких ми називаємо чорнобильці.

В телевізійному залі гуртожитку №3 було проведено тематичну конференцію «Важкий тягар Чорнобильського неба». Мета заходу: поглибити знання студентів про трагічні події 1986 року, звернути увагу на трагедію та героїзм простих людей, долі яких злилися з Чорнобилем. А також висвітлити уроки, які дав Чорнобиль та наслідки для кількох поколінь українців і розкрити роль трагедії, щоб запобігти подібному лиху.

Активну участь у конференції брали студенти групи: Впр-21 Ярославська Яна (куратор групи Деснега І.К.), Окряк Андрій, Шкільнюк Іванна, Ключко Марія (група К-11, куратор Парнета С.П.) та Прокіпчук Роксолана (група К-21, куратор Олійник О.І.).

На зустріч був запрошений учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Василь Миколайович Цілінчук. Він розповів присутнім про своє перебування в Чорнобилі, поділився своїми думками про велику трагедію 1986 року. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять людей, які не шкодували свого життя, робили все, що було в їх силах, аби врятувати атомну станцію від ще більш небезпечних руйнувань.

В залі, де проходив захід, організовано виставку «Гіркий полин твоєї долі, Україно», на якій представлені матеріали, світлини, статті, що розповідають про трагічні події Чорнобильської АЕС. Під час конференції були переглянуті відеофільми з даної теми.

На завершення ведучі наголосили: Чорнобиль – це величезна трагедія. Це символ безмежної мужності та героїзму багатьох людей, які пройшли радіоактивне горнило, ризикуючи здоров’ям і життям, виконали громадянський обов’язок і заслужили всесвітню вдячність. Їх патріотизм, самовідданість, вірність обов’язку можуть бути прикладом для наступних поколінь українців.

Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин.

Тетяна Харкава, провідний бібліотекар

Переважно хмарно