Ukrainian English German Italian Polish Spanish

Презентація оновленої експозиції музею історії України

23 June 2016

Коли завершується сповнений добрих справ навчальний рік, на рубежі нових здобутків і досягнень у кожного успішного студента та у творчого наставника завжди з’являється неймовірне відчуття окриленості. Саме у мить такого переможного окрилення 2016 року Борщівський агротехнічний коледж урочисто відкрив оновлену експозицію власного музею історії України.

 

Подія стала для навчального закладу справжнім святом – святом творчості, ентузіазму та пам’яті.

На презентацію оновленої експозиції до Борщева завітали поважні гості – директор державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта» Тетяна Іщенко, її заступник, досвідчений педагог, науковець та ентузіаст Микола Хоменко, ректор Подільського державного аграрно-технічного університету, заслужений працівник сільського господарства, колишній директор Борщівського агротехнічного коледжу Володимир Іванишин. Відвідали урочистості також Голова Борщівської районної ради Іван Кобилянський, виконувач обов’язків міського голови Галина Ковбель, очільники освітніх, культурних закладів міста, ветерани коледжу, батьки колишнього студента технікуму, воїна-інтернаціоналіста, який загинув в Афганістані Валерія Гричака та багато поважних краян, що відгукнулись на запрошення навчального закладу.

Перед гостинно відчиненими дверима музею на адресу педагогічного та студентського колективів звучало надзвичайно багато добрих слів і побажань, обговорювались важливі справи на освітянських горизонтах, висловлювалась щира подяка і пошана кожному, хто доклав неймовірних зусиль для осучаснення експозиції рідного музею, хто долучився до збору та обробки цінної для навчального закладу інформації про славні діла попередників, в тому числі і тих, хто більш, ніж 40 років тому ініціював створення музею України в стінах коледжу.

Було відзначено також ідейного натхненника оновлення експозиції – історика за освітою і за власним світоглядом Ярослава Козія, сподвижництво викладачів циклової комісії соціально-економічних дисциплін та виховної служби, очолюваної Галиною Сарап.

Під святкові фанфари поважні гості та ветерани коледжу розрізали символічну стрічку і з зацікавленою допитливістю рушили оновленими залами.

Ошатною минувшиною вразив зал українських старожитностей – від найдавніших часів і до кінця ХІХ ст. Під мажорні акорди бандури можна було почути про трипільців, про унікальні знахідки та золоті скарби фракійського гальштату середини 7 ст. до н.е., про таємниці курганів, валів, могильників. Зацікавила всіх історія міста Борщева, давніх предків-хліборобів, що залишили для майбутніх поколінь неперевершені архітектурні об’єкти, досвід самоврядування та культурні традиції.

Під ніжну мелодію скрипки запрошував гостей колоритний зал із пізнавальним екскурсом «Борщівщина з початку ХХ ст. до сьогодення». Матері-Берегині благословляли своїм урочистим мовчанням кожного, хто входив у світ спогадів та ностальгії.

Найбільшою інтригою дня для студентства, викладачів та педагогів-ветеранів став зал, де зібрано історію Борщівського агротехнічного коледжу та віхи його становлення. Трепетно збережені світлини, документи, нагороди, унікальні першоджерела вражали цінністю та ексклюзивністю. Жвава мелодія саксофону створювала гарний настрій самоствердження, спонукала до роздумів про минулі події та звершення прогресивних людей, які неодмінно оновлюються в житті нащадків. Бо ж недаремно кажуть в Україні: «Діла добрих обновляться, діла злих загинуть».

Експозиція цього залу змінюватиметься і розвиватиметься під впливом уже майбутніх подій, які доведеться пройти наступним поколінням коледжан.

А тим часом цимбали вітали вражених екскурсантів в народознавчій світлиці, де зібрано коштовні експонати народного побуту та унікальних ремесел Борщівщини.

«Щоб наші нащадки не забували предків своїх і шанували історію роду, народу та краю свого, щоб завжди зберігався інтерес до речей виставлених, власними руками зібраних, щоб завжди були гідними жертовності та слави рідної України!» - йдеться у дарованій козацькій Грамоті, слова з якої закарбувалися в душах усіх, хто відвідав прекрасне свято у Борщеві – пам’ятну презентацію оновленої експозиції музею історії України у навчальному закладі майбутнього – Борщівському агротехнічному коледжі.

Наталія Белюх, викладач-словесник

Фото з галереї

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702

Погода

Showers

25°C

Борщів

Showers

Вологість: 65%

Вітер: 6.44 km/h