Ukrainian English German Italian Polish Spanish

А «Солоспіву» накувала зозуленька 20!

26 October 2016

«Ні в якій іншій країні дерево народної поезії не дало таких величезних плодів, ніде дух народу не виявився в піснях так жваво й правдиво, як в українців… Справді, народ, який міг співати такі пісні і милуватися ними, не міг стояти на низькому рівні освіти», - саме цією цитатою з праці « Поетична Україна» Фрідріха Боденштедта, дослідника українського фольклору XVIIІ століття, хочеться відзначити роботу чудового творчого музичного колективу «Солоспів» Борщівського агротехнічного коледжу, адже йому сьогодні - 20 юних літ! Справді, вже два десятки років лине на Борщівській землі їх спів, і не зовсім сольний, радше солов’їний.

 

Народний аматорський гурт «Солоспів» був створений у вересні 1996 року під керівництвом засновника та натхненника Ярослава Романовича Костюка, художнього керівника Борщівського агротехнічного коледжу. Тоді гурт мав назву «Ансамбль музики і пісні». Колектив завжди відрізнявся цікавим репертуаром та своєрідним виконанням народних пісень. В репертуарі ансамблю повстанські, стрілецькі, жартівливі, обрядові народні пісні, авторські пісні, зокрема й Костюка Ярослава, пісні композиторів Борщівського краю та іменитих українських композиторів.

Кількісний склад за двадцятилітній період - 20 осіб, учасники різні за професією, та, працюючи в коледжі, зуміли якнайкраще проявити свій талант. Усі вони, як один, дуже приємні, щирі, інтелігентні та творчі люди, які люблять, насамперед, українські пісні та залюбки виконують їх, даруючи глядачам гарний настрій. Особливої привабливості їх виступам надає живе виконання пісень, acapella, у супроводі українських автентичних музичних інструментів скрипки, цимбал, бубена, акордеона, кобзи, контрабаса, сопілки, тамбурина, маракаса. Репертуар колективу налічує близько 30 творів. Окрім солоспіву, присутній спів дуетом, тріо, квартет. Усе це досягається лише постійною цілеспрямованою працею керівника та учасників: постановка голосу, вміння керувати емоціями, опанування сценічного мистецтва. Гурту притаманна висока майстерність співу і постійний творчий пошук нових форм виконання. Зі сцени своїм виконанням «Солоспів» передає душевну атмосферу, виконуючи різнопланові пісні, висвітлюючи їх красу та багатогранність. А репертуар справді багатогранний: тужливо бринить сльоза, коли чуєш «Чекай мене, чекай», радісно тріпоче серце від «Пісні про Борщів», линеш на хвилях кохання під час виконання романтичних мотивів «Коло річки, коло броду», весело та бадьоро постукують підбори у такт «В’язанці українських народних пісень».

Виступи гурту є прикрасою будь - якого свята. Де б вони не виступали, їх завжди зустрічають бурхливими оплесками. За час свого існування «Солоспів» продемонстрував своє мистецтво перед жителями району, Тернопільської та сусідніх областей. Колектив є постійним учасником районних свят, переможцем багатьох обласних та всеукраїнських конкурсів. У 2007 році гурт «Солоспів» отримав почесне звання «Народний». В тому ж році на фестивалі «Софіївські зорі» в м. Умань виборов Диплом ІІІ ступеня . У 2008 році на всеукраїнському фестивалі профспілок в м. Моршин здобув найвищу з нагород – Гран – Прі. І вже через два роки, у 2010 році, на Всеукраїнському фестивалі «Софіївські зорі» - знову тріумф і абсолютна перемога! А ще колектив брав учать у Всеукраїнському фестивалі мистецтва «Україна – свята родина», і за це теж був ви нагороджений Дипломом.

«Гурт має вже,- як скромно зазначає керівник ансамблю,- стосик дипломів, відзнак, грамот, подяк, а їх за 20 років невтомної праці таки назбиралося чимало: Диплом обласного управління культури, 4 грамоти, 11 дипломів Департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА, грамоти та подяки за участь в громадському, культурному житті нашої області. Відзначений колектив і грамотами та подяками Борщівської райдержадміністрації та районної ради. Так вагомо «Солоспів» цінують за небайдужість, високу майстерність та професійність.

Зараз колектив працює над оновленням репертуару, над майстерністю виконання, творчо співпрацює з фольклорним театром «Жартівниці». Активними незмінними учасниками гурту протягом багатьох років були Поплета Віктор, Жарий Богдан, Костюк Ярослав.

У 2003 році Управління освіти і науки Тернопільської ОДА нагородило поіменно Дипломом вокальний квартет у складі Гищука Зеновія, Тарабана Дмитра, Андрійчука Василя, Костюка Ярослава. Активну участь в діяльності ансамблю беруть Міщанин Володимир, Гільтай Володимир, Войтухів Петро. Теплим спогадом у поціновувачів таланту гурту залишаться Кушнерик Юлія, Цюпко Ігор, Буга Володимир, Гудима Григорій, Буховський Ігор, Процків Ілля. Найстаршому учаснику Костюку Р.І. - вже 82, наймолодшому Кадиєцькому Роману - 27. Любов до пісні демонстрували в гурті Костюк Роман, Назаревич Зеновій, Бойко Петро, Шманько Мирослав, Бегуш Михайло. Ветеранами «Солоспіву» скромно вважаємо, з огляду на молодий вік ансамблю, Гищука Зеновія, Тарабана Дмитра, Андрійчука Василя.

Українська пісня має так багато мистецьких вартостей, що їх неможливо перелічити. Це мистецтво глибоко народне. З нього безпосередньо промовляє до нас своєрідна чиста душа українського народу. Гарна ця душа, таке саме її мистецтво. Тож, дякуємо Вам за те, що наполегливо працюєте у цій царині, освіжаючи наші душі та серця. З роси й води Вам, любі, на многа світлих літ!

                                                                                               Ірина Гоч, викладач Борщівського агротехнічного коледжу

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702

Погода

Showers

25°C

Борщів

Showers

Вологість: 65%

Вітер: 6.44 km/h