Ukrainian English German Italian Polish Spanish

Вивчення досвіду професійної освіти

31 October 2016

За підтримки Німецько-Українського Агрополітичного Діалогу в період з 17 до 22 жовтня поточного року делегація в складі представників Кабінету Міністрів України, Міністерств освіти і науки та аграрної політики та продовольства України, Аграрної палати, НМЦ «Агроосвіта», керівників аграрних вищих навчальних закладів - всього 35 осіб - вивчали досвід професійної освіти в галузі сільського господарства Німеччини.

 

У перший день роботи, 17 жовтня, відбулася зустріч у Федеральному міністерстві продовольства і сільського господарства Німеччини з паном Андреасом Хоймом, керівником відділу міжнародної співпраці, а також з паном Мартіном Ламберсом, експертом з питань професійної освіти Німецької селянської спілки. Доповідачі представили досвід роботи своїх установ щодо їх ролі в організації та управлінні системою дуальної освіти в аграрному секторі Німеччини. Професійна освіта за системою дуального навчання в Німеччині існує понад 100 років. Досвід Німеччини з цього питання вивчають у багатьох країнах світу. Фінансову підтримку отримують 25 міжнародних проектів. Зокрема, в Україні 4 проекти: Аграрно-політичний діалог, органічне виробництво, підвищення кваліфікації, консультації з питань аграрної торгівлі в рамках угоди про зону вільної торгівлі. Особливість дуальної системи навчання полягає в тому, що основними замовниками майбутніх фахівців виступають фермерські, сільськогосподарські підприємства, а професійні школи виконують їх замовлення на підготовку фахівців. Система поєднання навчання на виробництві та у навчальному закладі забезпечують підготовку фахівців з високим рівнем конкурентоспроможності їх на ринку праці. Випускники таких професійних шкіл завжди знаходять собі достойну роботу на виробництві, чого не можна сказати про випускників академічних вузів.

День другий. 18 жовтня. Нижня Саксонія, Ганновер. Зустріч у Міністерстві культури Нижньої Саксонії з пані Інгеборг Вайсиг, відділ з міжнародних питань та підприємництва. У Німеччині питаннями освіти опікується Федеральне Міністерство культури. Міністерство виконує переважно рекомендаційно-погоджувальну функцію з розробки і впровадження концепцій навчання. Основними проблемами, над якими працює міністерство сьогодні, є внесення змін до рамкових навчальних програм і планів підготовки фахівців, розробка заходів щодо впровадження органічного виробництва, підсилення формування екологічної складової компетенції фахівців тощо. Велика увага приділяється підвищенню кваліфікації викладачів та фахівців підприємств, задіяних у навчанні учнів.

Під час відвідування сільськогосподарської професійної школи «Justus von Liebig» директор школи пан Георг Дамек розкрив роль професійної школи в системі дуальної освіти при підготовці фахівців у галузі садівництва. Відбулася активна дискусія учасників зустрічі з пані Хайке Бикманн, керівником відділу Земельного шкільного відомства Нижньої Саксонії.

День третій. Школа DEULA-Nienburg, Нижня Саксонія. Цього дня делегація зустрічалась з керівником відділу освіти і науки Сільськогосподарської палати Нижньої Саксонії паном Хансом-Георгом Хассенпфлюгом. Роль Сільськогосподарської палати в організації і реалізації системи професійної дуальної освіти дуже велика. Всі питання щодо забезпечення професійного навчання для учнів, розроблення рамкових навчальних планів та програм, укладання договорів про навчання, організація проміжних і випускних іспитів – все це законодавча компетенція Сільськогосподарської палати. Крім цього, Сільськогосподарська палата здійснює аграрне консультування. В її структурі є шість відділів: управління персоналом, фінансова підтримка субсидій та інвестицій ЄС, сільськогосподарський відділ, лісове господарство,садівництво, дослідний. Директор сільськогосподарської палати обирається на 8 років, всього працюють 2400 співробітників. Німеччина – це федеральна країна, має різні види управління. У Нижній Саксонії є Міністерство продовольства і сільського господарства, яке співпрацює з Берліном та Брюселем, також займається питаннями кадастрової оцінки землі та землевпорядкування. Всі інші повноваження щодо господарювання на землі делегуються Сільськогосподарській палаті. Активну дискусію викликало обговорення навчального плану в професійній школі та його структура.

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702

Погода

Переважно хмарно

17°C

Борщів

Переважно хмарно

Вологість: 76%

Вітер: 11.27 km/h