«Любити ближнього свого – джерело величі людини»

07 April 2017

Великий піст – час відновлення, покаяння і радості. Радості не пасхальної, піднесеної, а тихої, на перший погляд непомітної, але, водночас, глибокої. Можливо, це тому, що в піст у черговий раз бажаєш відійти від усієї непотрібної суєти, що обволікає тебе кожного буднього дня, і знайти себе справжнього. В час посту всі ми повинні згадати про любов до ближнього. Святий Іоанн, відомий у всьому світі проповідник, у своїй книзі «Моє життя у Христі» пише, що, коли людина ненавидить, погляд її заважає іншому навіть ходити. Гріхом людина не тільки сама страждає, але страждає все навколо нього аж до природи, і навпаки, коли людина починає каятися і постити, то і це відбивається на всьому навколо неї.

6 квітня 2017 року у Борщівському агротехнічному коледжі відбулася година спілкування «Любити ближнього свого – джерело величі людини». Бо хто любить Бога, також любить ближнього; а хто не любить ближнього, не любить також Бога. Про це говорить заповідь Божа: "Хто любить Бога, той нехай любить і брата свого». Однак, варто пам’ятати про те, що ми повинні любити ближнього як у дусі, так і у вчинках. Мета години спілкування - розкрити основні християнські заповіді та чесноти; підтримувати позитивні моральні якості студентської молоді; виховувати великодушність, благородство, терпіння, уміння бачити в оточуючих лише хороше, оцінювати власні дії та вчинки на основі християнської моралі.

Щоб дати повчання, роз’яснити про найголовніші Божі заповіді та чесноти перед студентською молоддю виступили священнослужителі: настоятель собору Борщівської ікони Божої Матері отець Іван Яворський та парох Борщівського храму Успіння Пречистої Діви Марії отець Богдан Боднар. Приємним і повчальним було спілкування зі священиками, тому що вони посіяли у душах всіх присутніх прекрасні зерна – добра, милосердя, згоди, любові до ближнього. Хочеться, щоб ці зерна проростали і давали плоди на добро і хороші вчинки.

Зі сцени лунали вірші та проза про любов до ближнього та Великий піст у виконанні студентів коледжу: Герасимович Людмили, Бачинської Христини, Николин Ліди, Чубак Оксани, Кубея Сергія, Наконечного Олега та Запоточного Андрія.

"Любов - довготерпелива, любов - лагідна, любов не заздрить, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить. Любов милосердна. Хто любить, той прощає слабкості свого товариша. Не нарікає, приймає добродушно прикрості. За камінь платить хлібом, за образу - чемністю. Любов усе любить, усьому вірить, Не думає про хитрість. Сама добра, і в інших бачить лише доброту. Любов ніколи не переминає».

Нехай світле свято Христового Воскресіння принесе у кожну домівку радість, небесну чистоту і Божу благодать!

Надія Парнета, завідувач бібліотеки Борщівського агротехнічного коледжу