У БОРЩІВСЬКОМУ КРАЇ ЦВІТУТЬ ВИШИВАНКИ.

12 September 2017

9-10 вересня у Борщові відбувся 10-ий ювілейний обласний фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка».

Цього року фестивалю присвоїли статус Всеукраїнського. Про це зі сцени оголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, зачитавши наказ Міністра культури України.               Наше свято знають не лише на території України, його знають і за межами  держави.На дійство зібралися гості з усієї України, приїхали також іноземні делегації з Литви та Польщі.

Фестиваль «У Борщівському краї цвітуть вишиванки» представляє українську культуру, самобутність, а також національні традиції.

В рамках проведення фесту проходили цікаві дійства. Зокрема: науково - практичний семінар та майстер-клас «Мережки та змережування борщівської народної сорочки» за участю авторів книги «Борщівська народна сорочка» Людмили та Олексія Покусінських, виставка-розпродаж робіт учнів та студентів  навчальних закладів району «Болить душа за Україну», презентація документального кінофільму «Спадок нації» Олександра Ткачука та Лесі Воронюк, за підтримки благодійного фонду родини Демкур, . фестиваль борщу «Борщ-їв», фольклорно – мистецьке дійство «Чорна борщівська сорочка – краю мого оберіг»,освячення вишитих сорочок для воїнів АТО, які були передані волонтерам. Наш навчальний заклад долучився до проведення всіх заходів.

Відрадно зазначити, що програма свята була насичена, весела, цікава, пізнавальна і смачна, бо ми могли не лише насолодитись народною музикою, піснями, танцями, а й скуштувати різні види справжнього українського борщу.

Переважно хмарно

Переважно хмарно