День пам’яті жертв голодоморів

27 November 2017

Ті чорні дні голодомору,

Мов рана, що не заживає,

Вони крізь час тривожать душу,

І спокою Вона не має....

У календарі цього місяця є кілька пам’ятних дат, які відзначають українці. День пам’яті жертв голодоморів щорічно відзначається 26 листопада. Неможливо не згадувати ці події, під час яких голодною смертю померли мільйони безвинних людей.

Голодомор 1932 – 1933 років визнано злочином проти людства. Голод був наслідком не лише збільшення норм примусових хлібозаготівель у той період, а й повного вилучення продовольства у всіх регіонах. Терор голодом, депортації, індивідуальні масові репресії були спрямовані проти України. Протягом ХХ століття наша країна пережила три голодомори: 1921 – 1923, 1932 – 1932 і 1946 – 1947 років, але другий був найбільш масовим і жорстоким.

В День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні в бібліотеці Борщівського агротехнічного коледжу представлено книжкову виставку «Лиха коса голодомору». В літературі відтворюються реальності геноцидної згубної політики, зокрема, влади стосовно селянства України, найчисленнішого в тогочассі населення, мученицької гибності його.

Вшанували пам’ять невинних жертв голодомору викладачі та студенти на міському мітингу – панахиді.

Кажуть, що минуле не належить нікому. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!