Ukrainian English German Italian Polish Spanish
Items filtered by date: Thursday, 24 May 2018

23 травня в читальній залі бібліотеки Борщівського агротехнічного коледжу відбувся майстер – клас з вишиття. Студентки групи А-11 та К-11 підготували історичний екскурс про вишивку та передали присутнім неповторну поезію Ганни Костів – Гуски «Рушники». Вишита мамою сорочка у вірші «Два кольори» символізує любов і журбу, радість і смуток, бо на життєвих дорогах, як і в шитті, переплились особисте і вічне.
Запрошені місцеві майстрині Олеся Горбатюк та Оксана Овчиннікова, які творять колоритні роботи своїми руками, залюбки поділилися досвідом виконання різних технік вишивки: хрестиком, бісером, колодкою та верхоплутом, гладдю та мережкою.
Мистецтво вишивки передавалося із покоління в покоління. Таким чином, молодих дівчат вчили бути терпеливими та відчувати справжню красу. До свого весілля вони повинні були вишити власноруч весільний рушник, сорочку майбутньому чоловікові. Чим більше дівчина проводила часу з тканиною, голкою та кольоровими нитками, тим працьовитішою її вважали.
Вишивала дівчина вишиванку.
Вишивала дівчина, вишивала,
Чорну та червоную нитку клала.
Ой та чорна ниточка — то страждання,
А червона ниточка — то кохання.
Надзвичайно цікаво проходив майстер – клас. Вишивальниці передали студенткам інформацію та знання про унікальне ремесло, виплекане століттями та особливу любов до своєї роботи. Нехай молоде покоління примножує і збагачує надбане віками.

Published in Всі новини

17 травня 2018 року за сприяння секретаря Посольства України в Республіці Білорусь Башняка І.С., делегація Борщівського агротехнічного коледжу: адміністрація та викладачі навчального закладу під керівництвом директора Козія Я.В. здійснили кількаденну поїздку в Білорусь. Відвідали місто Пінск, переймали досвід Пінского державного аграрного технологічного коледжу, Пінского державного аграрно-технічного коледжу ім. А.Е. Клещева та Філіалу Брестського державного технічного університету «Пінский індустріально-педагогічний коледж». Зустріч з керівництвом, колективом, огляд матеріальної бази навчальних закладів, знайомство з роботою коледжів та святковий концерт. Як підсумок, укладена угода про двосторонню співпрацю між Борщівським агротехнічним коледжем та навчальними закладами м. Пінск. Здійснили цікаву екскурсію по Брестському обласному центру інноваційної і технічної творчості. Делегація приємно вражена від перебування у навчальних закладах Республіки Білорусь.

Published in Всі новини

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702