Ukrainian English German Italian Polish Spanish

До 100-річчя з дня народження В.Сухомлинського

31 October 2018

«Коли людина робить свою справу без любові та ще й непрофесійно - вона халтурить. Коли професійно, але без особливої любові - займається ремеслом… Коли непрофесійно, але з надзвичайною любов’ю – це хобі….

І тільки коли професійно і з любов’ю – це мистецтво!»

Такими словами розпочала свій виступ перед колегами навчального закладу викладач-словесник Н.В.Белюх. Бути професіоналом і любити дітей - це найвище покликання вчителів, це вроджений талант справжніх педагогів, таких як

В.О. Сухомлинський, сторіччя якого ми вшановуємо цього року.

 Василь Сухомлинський - людина з глибинними людськими силами, що прагнула пробратися через шаблони часу і вийшла далеко за межі своєї епохи. Він залишив нам свої педагогічні пошуки, ідеї і знахідки в статтях, брошурах і книгах, присвячених найрізноманітнішим питанням педагогічної теорії і практики. За 34 роки напруженої роботи його погляди еволюціонували від окремих сторін навчально – виховного процесу до створення цілісної педагогічної системи формування всебічно розвиненої особистості. У його педагогічній системі категорія особистості займає центральне місце. Дитина – це активний і самодіяльний індивід, який не «вчиться на дорослого», а живе повноцінним і цікавим життям, це розвиваюча система індивідуальних якостей в єдності з навколишнім світом.

Своїм головним завданням великий педагог вважав формування  інтелектуальних та вольових особистостей з активною громадянською позицією.

У нашому сучасному розумінні громадянськість – це інтегрована якість особистості, яка дає змогу людині відчувати себе юридично, соціально, морально і політично дієздатною. Елементами громадянської позиції були і залишаються  МОРАЛЬНА І ПРАВОВА культура. Вони виражаються у почутті власної гідності, внутрішній свободі, дисциплінованості, у повазі та довірі до інших людей. Це у всі часи усвідомлення людиною того, що від її дій залежить не лише власне життя, а й доля близьких, народу і держави. Сухомлинський вважав це одною із умов розвитку демократичних процесів у вихованні.

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702

Погода

Хмарно

-5°C

Борщів

Хмарно

Вологість: 92%

Вітер: 17.70 km/h