Ukrainian English German Italian Polish Spanish

День української писемності та мови

10 November 2016

«Мова – це не просто спосiб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всi глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцiннiше надбання віків.

Мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу»

Олесь Гончар

 

З нагоди відзначення Дня української писемності та мови, яке щороку відзначають у нашій державі 9 листопада, у бібліотеці коледжу представлена книжкова виставка «Українська мова – диво калинове», матеріалами якої можуть скористатися усі бажаючі.

За православним календарем вшановують пам'ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, покладають квіти до його пам’ятника, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою. Цього ж дня стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн. із 20 країн світу.

Починаючи з 2000 року, Українське радіо в цей день проводить радіодиктант національної єдності. Щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Бо мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови...

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702

Погода

Хмарно

23°C

Борщів

Хмарно

Вологість: 53%

Вітер: 11.27 km/h