Ukrainian English German Italian Polish Spanish

Міжнародний день рідної мови

21 Лютий 2017

Боже, Отче милостивий,

Ти нам дав ту мову красну,

Поміж мовами найкращу,

Нашу рідну, нашу власну.

Сьогодні, 21 лютого, свято рідної мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники.

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І.Нечуєм-Левицьким, П.Мирним, М.Коцюбинським, Л.Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Постійно діюча книжкова виставка «Українська мова диво калинове», яка розміщена у читальній залі бібліотеки Борщівського агротехнічного коледжу знайомить читача з історією української літературної мови, поезією про рідну мову. До уваги відвідувачів – навчальна література, великий тлумачний словник, що надає змогу ознайомитись з лексичним складом української мови на сучасному етапі її розвитку, а також електронні видання підручників «Українська мова за професійним спрямуванням». Виставка є корисною для широкого кола читачів, які бажають удосконалити своє спілкування літературною мовою.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Вітаємо Вас, дорогі друзі, з Міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

 

kam lnay tntu eu

 

Наші координати

Тернопільська обл., Борщівський р-н,        м. Борщів, вул. Грушевського 15

  • map: мапа
  • Tel: 03541 2-15-13, 03541 2-15-52
  • E-mail: 1
  • Post: 48702

Погода

Переважно хмарно

6°C

Борщів

Переважно хмарно

Вологість: 94%

Вітер: 8.05 km/h